Nápady

Finská sauna – další dimenze saunování

Na rozdíl od klasické parní sauny dovoluje ta finská hned dva druhy samotného procesu saunování. Prostor je ohříván pomocí lávových kamenů. Ty se dají polévat vodou a uvolňovat z nich tzv. parní vlny nebo nárazy. Tento proces kromě prudkého zvýšení teploty taky navyšuje vlhkost vzduchu.

Případně můžete kameny nechat jen tak a užívat si zcela suché horko. Nárazy páry se dají provádět vlastnoručně, nebo pomocí tzv. výparníku, který se o teplotu i vlhkost vzduchu stará automaticky podle nastavení.

Saunování na míru vašemu vkusu a potřebám

Pokud jste se zařadili mezi osoby oslovené trendem moderního finského saunování podle severských kolegů, můžete jednoduše kontaktovat naši firmu a nechat si vlastní finskou saunu vyrobit přímo pro sebe.

Naši pracovníci navrhnou saunu podle podmínek vámi zvoleného místa – domu, bytu nebo chaty – a také doporučí nevhodnější kombinaci materiálu, doplňků a tvarů. Je také možné doplnit oblíbené prosklení nebo přidat terapii. Vyrábíme finské sauny výlučně v rámci České republiky a výhradně ručními postupy všech součástek celku. Pro zajištění špičkové kvality celého procesu pak saunu na místě skládají přímo ti lidé, kteří ji vyráběli a mají tedy jednotlivé součásti nejlépe „v ruce“.

Nezpochybnitelné benefity pro zdraví člověka

V rámci trendů saunování je finský typ asi nejznámější možnosti. Saunování ve zdravé míře a při dodržení všech pravidel posiluje organismus – hlavně jeho termoregulaci a imunitu – a vyplavuje z těla veškeré toxiny. Tím pádem také redukuje stres, zlepšuje spánek a vede nás k tomu se aspoň na chvíli zcela „zklidnit“. Toxinů a stresu nabíráme hlavně v městském prostředí každý den více než dost. Pokud vás trápí například nedostatečné prokrvení končetin a pleti, pak je finská sauna ideální způsob, jak tento stav zlepšit.

V psychické rovině přináší také lepší náladu, zbavuje stresu či depresí, protože vyplavuje do těla endorfiny a dovoluje skutečné uvolnění. Endorfiny jsou tzv. hormony štěstí a jejich přítomnost řetězově působí na další složky v mozku, takže se člověk cítí obecně lépe.

Naše firma nabízí finské sauny jako venkovní i domácí model.

Všeho ovšem přiměřeně

Aby saunování mělo skutečně blahodárný dopad na váš organismus, dodržujte intervaly pobytu uvnitř. Člověk by v ní neměl totiž setrvávat příliš dlouho. Teplota je doporučen na 90 – 100 stupňů Celsia s vlhkostí kolem 20%. Doporučená míra pobytu najednou je 5 – 15 minut.

V případě začátečníků doporučujeme hlavně kratší intervaly pobytu uvnitř a tyto postupně prodlužovat – klidně od jednotlivých minut. Saunování je poměrně intenzivní záležitost a pro netrénovaný organismus jde o druh šoku. Před koupí samotnou si její účinky na své tělo vyzkoušejte, pokud by vám způsobilo saunování potíže, proberte téma se svým lékařem.

Finské sauny působí na tělo a posléze duši velmi pozitivně, ale všeho moc je vždy špatně.

Napište komentář