Malování našeho bytu

Malování bytu představuje jednu z nejlevnějších možností, jak vdechnout svému bytu nový život. Musíme si ale dopředu rozmyslet, jaké barvy jsou nám milejší a jaké jsou vhodné pro danou místnost. Jen tak se budeme cítit spokojeně a příjemně. Jakou barvu tedy vymalovat stěny? Tato otázka se obává každého, kdo se rozhodl opustit tapetu a rozhodnout se pro malování. A tento okamžik je opravdu důležitý, protože barva stěn určuje linii celého interiéru.

Začínáme malovat

Protože malování obvykle začíná od stropu, začneme od něj. Jakou barvu má strop v místnosti? Profesionálové firmy malirstvi-praha.cz nám jistě poradí. Tradiční barva stropu je bílá. Protože zpočátku se malovalo většinou vápnem, bílá se tak nějak usídlila i do celkového interiéru. Mimochodem bílá je nejvhodnější pro strop. Vizuálně zvyšuje výšku místnosti, zdá se, že v místnosti, jejíž strop je natřen bíle, je více také vzduchu. Bílá barva má příznivý účinek na nervový systém: uvolňuje, uklidňuje a hlavně dobře funguje a kombinuje se s jakoukoliv barvou v pestré paletě odstínů. Že je bílá nuda? V žádném případě. Je to barva něžnosti, čistoty a hedvábí. Dokonale místnost rozsvítí a je zde možnost nejrůznějších doplňků. Bílá je neutrální barva a znamená čistou. Neutralita bílé však pro dosažení rovnováhy vyžaduje, abyste do interiéru přidali další červené, modré nebo žluté barvy. Chladná bílá barva vypadá obzvlášť dobře v koupelně a ložnici.

Modrá a zelená

Pokud milujeme právě tyto odstíny, můžeme si vymalovat stěny bytu právě těmito barvami. Stačí dodržet pravidlo, kdy lze vymalovat místnost nejvýše třemi odstíny jedné barvy. Modrá je barva míru a klidu, má příznivý účinek na psychiku. Zelená má silný uklidňující účinek. Pokud je místnost malá, použijme na stěny světlé odstíny. Měly by se lišit od barvy stropu, protože jinak se budete cítit, jako bychom byli uvnitř krabice. Většina návrhářů i malířů malirstvi-praha.cz proto dává přednost béžovým, bílým nebo šedým stěnám. Šedá je v poslední době velmi oblíbenou barvou a to nejen v interiérech. Je módní a dá se dobře kombinovat dokonce s teplými žlutými podlahami, dokonce s černou, dokonce s bílou. Šedá symbolizuje rovnováhu a formálnost a znamená eleganci.

Dáváme přednost jasným barvám

Žlutá symbolizuje radost a optimismus. Nejčastěji je žlutá spojená s letem a slunečním světlem. Žlutá barva je pro oči velmi příjemná, lze ji použít v jakékoli místnosti, ale pro žlutou barvu je velmi důležité zvolit správný odstín. Žlutá vypadá obzvlášť dobře v kuchyni a v místnostech, kde se shromažďuje většina lidí. Oranžová je vhodná do místností, kde trávíme více času. Můžeme jí vymalovat i dětský pokoj, je to sytá teplá barva,která se dobře kombinuje se svými tmavšími odstíny. U každého malování ale musíme dbát na pravidlo, že v pokoji můžeme použít maximálně tři odstíny jedné barvy.

Profesionálové malirstvi-praha.cz

Nabídka služeb profesionálních malířů například z firmy malirstvi-praha.cz, je široká. nabízejí služby nejen co se týká klasického malování, ale doplňují interiér tapetami, které jsou také dnes velmi moderní. Oživí celý prostor. Dále nám mohou pomoci s výběrem vhodné barvy a fantazii se zde meze nekladou. Jejich odborné rady se vždy hodí a musíme také přihlédnout i k tomu že před malováním se musejí stěny upravit tak, aby nám malba po nějaké době neopadala. Malirstvi-praha.cz - dokonalý interiér.

Publikováno: 06. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková