České strojírenské veletrhy, které patří každým rokem k nejnavštěvovanějším

Strojírenské firmy už dlouhou dobu usilují o to, aby se opět zařadily mezi světovou špičku. Není tomu tak dávno, co české strojírenství patřilo skutečně ke světové špičce, ale v poslední době začalo trochu pokulhávat, už to není tahoun české ekonomiky jako dříve. Podle mnohých odborníků by pomohla investice do nových strojírenských strojů a technologií. Jenže jaké jsou zrovna moderní nebo jaké technologie jsou aktuálně trendem? To lze zjistit na každoročně se konaných veletrzích, které se konají nejen u nás, ale také ve světě. Zaměřme se však nyní na ty české, které jsou však oblíbené i u zahraničních společností. Třeba zástupci firmy MSC MetPro, a. s. se každým rokem sjíždí na zmíněné veletrhy, i proto je firma jedničkou ve svém oboru. Ve firmě se materiály ohraňují, také pálí nebo tryskají.

For Industry

Nejoblíbenějším českým strojírenským veletrhem je bezesporu veletrh For Industry, který se koná během května v PVA EXPO Praha Letňany. Na veletrhu jsou hlavními obory strojírenství, dále také energetika, elektrotechnika a mimo jiné i povrchové úpravy. Setkat se zde můžete s předními světovými dodavateli různých nástrojových řešení, můžete tak do firmy přinést něco jiného a inovativního, co konkurence zatím nemá.

Mezinárodní strojírenský veletrh Brno

V Brně se také každým rokem koná zajímavý festival, který je známý pod názvem Mezinárodní strojírenský veletrh Brno. Jedná se o nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, hlavním tématem třeba vloni byla průmyslová automatizace, což je ostatně velice řešené téma obecně ve světě strojírenství. Během posledních ročníků byla také řeč o regulační technice nebo o měřící a řídící technice. Dokonce se v uplynulých ročnících objevil na veletrhu nejsilnější sériově vyráběný průmyslový robot, který byl velkým diváckým lákadlem.

Publikováno: 02. 10. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Stavební materiály

Autor: Alena Procházková