Markýzy - ideální zastínění terasy pro rodinné posezení

Aby bylo posezení na čerstvém vzduchu skutečně komfortní, nesmí vás pálit slunce do očí. Při výstavbě své terasy se proto včas zamyslete, čím ji zastíníte, aby zdejší místo bylo vskutku příjemným pro trávení volného času. Nejoblíbenějším stíněním se díky své praktičnosti i skvělému vzhledu staly markýzy. V současnosti máte na výběr z celé řady typů těch nejrůznějších markýz.

Výsuvné markýzy

Venkovní výsuvné markýzy se skládají z ramen, textilie a navíjecího válce. Takováto markýza na terasu je velmi odolná proti vodě, plísním a nepříznivým povětrnostním vlivům. Dokáže zastínit větší prostor. Užít ji můžete nejen na terase, ale i u sezení poblíž domu.

Sklopné markýzy

Sklopné markýzy jsou vhodné především pro zastínění balkónů. Takováto svislá markýza na terasu (se sklopnými rameny) se užívá především pro zastínění oken nebo balkónů, jež mají střechu.

Kazetové markýzy

Vůbec těmi nejlepšími markýzami jsou v současnosti kazetové markýzy. Je tomu tak hned z několika důvodů:
  1. Velmi podstatnou pozitivní vlastností těchto kazetových markýz je jejich dlouhá životnost. Tyto markýzy odolají silnému větru i dešti a nemusíte mít o ně strach dokonce ani v průběhu zimy. Kazeta zde působí totiž nejen esteticky, ale má rovněž i funkční úlohu.
  2. K dalším pozitivním vlastnostem kazetových markýz je nutno přiřadit i jejich nenápadný a čistý design, který stavbám svědčí a vůbec je neruší. Vybrat si dnes můžete z celé řady vzorů látek i designu kazet tak, abyste venkovní markýzy výsuvné, co nejvíce přizpůsobili pojetí celého domu.
  3. Společnosti navíc nabízí i velké markýzy, a tak si nyní zcela bez problémů pořídíte i takovou, která zastíní i vskutku velkou terasu. Jako příklad uvádíme kazetové markýzy společnosti Univers Tech, která je (za tu nejlepší cenu na trhu) nabízí až do rozměrů 7 x 4 m.
  4. Kazetové markýzy vypadají skvěle i ve stažené formě. Jejich ovládání přitom není nikterak složité. Máte zde dokonce na výběr. Buď je můžete ovládat ručně s pomocí kliky, nebo dálkově, prostřednictvím motoru. Samozřejmě, že dálkové ovládání je mnohem pohodlnější. Vždyť spočívá pouze ve zmáčknutí spínače, případně naprogramování času spuštění s pomocí aplikace ve vašem mobilním telefonu. K naprosté dokonalosti mohou tyto markýzy dotáhnout řídící jednotky a senzory na počasí.
Kazetové markýzy jsou vyráběné dle individuálních potřeb přímo na míru a nabízí maximum možností. Vyberte si i vy z rozsáhlé nabídky látkových vzorů a různých kazet, spolu s elektrickým pohonem si pak užijete toho nejvyššího komfortu.

Publikováno: 25. 05. 2015

Kategorie: modernizace

Autor: Alena Procházková