Proč mít doma odtahový ventilátor?

Nenápadný pomocník, co umí velké věci. Najdete ho prakticky v každé koupelně, na většině toalet a většinou i v kuchyni. Když funguje, nevšimnete si ničeho, kde chybí, ale na první pohled poznáte. Plíseň, sražená vlhkost, špína jsou tu na denním pořádku…ano, bavíme se o ventilátorech. Odtahový ventilátor nám dělá skutečně tu největší službu. Odstraňuje kondenz, brání usazování páry a podporuje obměnu vzduchu. Největší strašák moderních domácností je ale plíseň. V době plastových oken a prakticky hermeticky uzavřených domů, je jasným problém fakt, že pára nemá kde odcházet, mění se na vodu a ta podporuje množení choroboplodných zárodků. Prakticky vzato, čím lepší těsnění v oknech a dveřích, tím na větší problém zaděláno.

​Proti páře i zápachu

Pomyslný trn z paty může vytrhnout odtahový ventilátor. Jedná se o zařízení odsávající vzduch z místnosti. Tím zabraňují, aby se v těchto místnostech usazovala pára či zápach. Moderní odtahové ventilátory mají možnost spínání s časovým doběhem nebo zpoždění zapnutí, mohou být zapnuté pomocí hygrostatu, čímž reagují na zvýšení vzdušné vlhkosti, některé z nich obsahují další senzory, jako světelný či pachový senzor.

​Do koupelen i stoupaček

Společnost A-INVENT nabízí odtahové ventilátory značky iCON, Avio, Pulsar, Pulsar Basic, Aviant a Aventus, které patří mezi nejoblíbenější značky na trhu. Každý z nich má své specifické využití a nabízí určité výhody oproti jinému druhu. Všechny mohou být zapuštěné do zdi či stropu tak, že nikterak nenaruší vzhled vaší koupelny. Odtahové ventilátory Aventus lze nainstalovat i do větracích šachet neboli stoupaček.

​O větrání vědí vše

Odtahové ventilátory jsou součástí systému cirkulace vzduchu v domácnostech, který je za každých okolností žádoucí. Myslete na to i vy a pořiďte si za málo peněz součástku, která vám udělá velkou službu. Vsaďte na e-shop A-INVENT a nebudete litovat. Odborníci na slovo vzatí vám pomohou s výběrem a garantují nejlepší sortiment. O větrání totiž vědí vše.

Publikováno: 24. 08. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková