Palivové dřevo – nejlevnější způsob získávání tepla

V současné době ceny energií stoupají a tento trend bude pokračovat i v budoucnosti. Z tohoto důvodu se spousta lidí vrací k tradičnímu vytápění dřevem. Pakliže i vy zatápíte dřevem, je nejvyšší čas poohlédnout se po zásobě dřeva pro nadcházející topící sezónu. V následujících řádcích si prozradíme, jak vybrat kvalitní dřevo s vysokou výhřevností, kolik palivové dřevo stojí a kolik zaplatíte za dopravu. V porovnání s fosilními palivy je vytápění dřevem mnohem levnější. Jestliže váš interiér zdobí krb, měli byste investovat do tvrdého dřeva z listnatých stromů (dub a buk). Kdežto měkké dřevo z jehličnatých stromů je určeno především na podpal. Co se týče ceny, tvrdé dřevo je o něco dražší než měkké.

Dřevo se opět vrátilo na výsluní

Donedávna domácnosti využívaly jako hlavní zdroj energie uhlí, plyn a elektřinu. Nicméně dnes se dřevo dostává opět na výsluní. Hlavním důvodem je rozšířenost krbů, jež se instalují do téměř každé novostavby a nízkoenergetického domu. Spousta domácností investuje také do moderních kotlů na palivové dřevo s cílem ušetřit nějakou korunu do domácího rozpočtu. Produktové portfolio mnoha firem zahrnuje krbové a palivové dřevo. Existuje hned několik druhů palivového dřeva. Liší se především typem dřeviny a tvrdostí. Jehličnaté dřevo je vhodné do kotlů, listnaté dřevo zase do krbů. Tvrdé dřevo je charakteristické stabilním a dlouhotrvajícím žárem, kdežto měkké dřevo je ideální pro rychlé vyhřátí vytápěného prostoru.

Kde koupit palivové dřevo?

Pakliže chcete koupit levné palivové dřevo, které však neztrácí na své kvalitě, doporučujeme obrátit se na společnost OPTIMTOP s.r.o., která má na tuzemském trhu významné postavení. V její nabídce najdete jehličnaté odřezky a suché štípané bukové dřevo. Cena jehličnatých odřezků začíná na 1 780 Kč za jednu paletu. U této firmy ušetříte za dopravu, protože nabízí dopravu po celé České republice zdarma, a to již od jedné objednané palety.

Publikováno: 09. 07. 2015

Kategorie: Energie

Autor: Alena Procházková