Pořiďte dětem krásné pískoviště. Víme, podle čeho vybírat!

Máte před domem zahradu? Využijte toho a vybudujte pro děti hrací koutek. Budete je mít neustále na očích a nebudete muset trávit spoustu času na hřišti, které se beztak nachází na druhé straně města. Pro nejmenší děti je ideální atrakcí pískoviště. A my vám prozradíme, na co si dát při výběru pozor a kde najdete jedinečné výrobky americké firmy Step2.

Plast nebo dřevo?

V první řadě se budete muset rozhodnout mezi plastovou a dřevěnou konstrukcí. Nebudeme si nic nalhávat, dřevo je sice skvělý materiál, ale plastová pískoviště ho v mnoha ohledech překonávají. Jsou bezúdržbová a nehrozí, že začnou tlít kvůli působení vlhkosti. Plast je naprosto bezpečný a děti se neporaní třískami. Tip: Další výhodou je možnost využití plastového pískoviště jako bazénku. Jednoduše vyměníte písek za vodu a skvělé minikoupaliště je rázem na světě.

Proč by pískovišti neměl chybět kryt?

Nedílnou součástí pískoviště by měl být kryt. Důvod je prostý – pískoviště s krytem je mnohem hygieničtější. Kryt zamezí, aby se po písku procházela zvířata a do písku nepadaly různé nečistoty z ovzduší. Díky krytu navíc do pískoviště nebude pršet a děti nebudou muset čekat, než písek vyschne.

Nejlepší pískoviště vyrábí Step2

Originální plastová pískoviště s krytem vyrábí americká firma Step2. U nás je seženete u českého prodejce StepTwo a dostanete na výběr z množství typů, které se liší designovým provedením a příslušenstvím. Některá plastová pískoviště mají slunečník nebo piknikový stůl. Atraktivní designové provedení je pro děti jako magnet – jen málokteré dítě si nechce hrát v pískovišti, které vypadá jako obrovský krab? Plastové pískoviště značky Step2 jsou vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů. Prohlédnout si je můžete na www.steptwo.cz. A nepřehlédněte ani ostatní ostatní výrobky - vaše děti si je zamilují!

Publikováno: 09. 04. 2016 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Procházková