Vybavení

Postele a matrace

Pravidelný spánek je důležitý k regeneraci našeho těla, k nabití nové energie do dalšího dne a k přirozené obnově životně důležitých funkcí. Spánkem trávíme přibližně 1/3 života. Pro zdravý a kvalitní spánek musíme dodržovat několik pravidel – spát chodíme přibližně ve stejnou hodinu, spát nechodíme hladoví, aby bylo z čeho čerpat energii, ale ne přejedení, usínáme vždy ve vyvětrané a nepřetopené místnosti, nesnažíme se usnout za každou cenu, ale uleháme do postele skutečně unavení – pokud nejsme dostatečně unavení, tak stejně těžko usneme, vyhýbáme se lékům na spaní, nenosíme si práci do postele a v neposlední řadě si obstaráme kvalitní postel a vhodnou matraci nejlépe prospívající našemu tělu a s možností redukce našich případných zdravotních problémů.

Populaci na celém světě trápí mnoho zdravotních problémů často souvisejících s nesprávným výběrem matrace – např. problémy se zády, s plotýnkami, s krční páteří apod. Pro zdravý a kvalitní spánek je důležitá anatomicky správná podpěra těla, tzn. že páteř je matrací podpírána ve všech záhybech v pozici v leže. Není vhodná příliš měkká matrace, protože se páteř v poloze v leže na boku prohýbá do oblouku a nemůže se správně uvolnit, ale ani příliš tvrdá matrace, protože je v poloze v leže na boku v nepřirozené křivce. Vhodná matrace má za úkol regeneraci páteře, pohybového ústrojí a vnitřních orgánů, jež dosáhne při poloze páteře na boku ve tvaru přímky s podpěrou všech záhybů, což je ideální poloha pro zdravý a kvalitní spánek. Každému vyhovuje jiný typ matrace. Matraci volíme dle váhy a výšky jednotlivce a dalšími faktory pro výběr matrace jsou zdravotní problémy, případně alergie na roztoče a plísně.

Širokou nabídku sortimentu postelí do ložnice, matrací, postelových roštů a nábytku do ložnice nabízí internetový obchod maxi-postele.cz s odkazem na webové stránky www.maxi-postele.cz. V nabídce najdete kvalitní masivní postele ve všech standardních i individuálních rozměrech a v různých barevných provedeních, jež jsou opatřeny pátou nohou pro zajištění dokonalé stability, kvalitní a luxusní matrace ve standardních nebo nestandardních rozměrech s možností rozšířené záruky a dvěma stupni tvrdosti, kvalitní postelové rošty v pevném i polohovatelném provedení a nadstandardní zárukou 5 let, výhodné sety postel + matrace, komody, noční stolky, toaletní stolky, šuplíky pod postele a skříně.

1 komentář

  • Osobně dávám přednost klasickým pružinovým matracím střední tvrdosti. Divili byste se, kolik lidí si myslí, že jsou pro kvalitní spánek lepší měkké matrace. Je to přesně naopak…

Napište komentář