Přemýšlíte o dřevostavbách? Odpovězme si na nejčastější otázky

Dřevostavby jsou v posledních letech velice oblíbený typ bydlení. Lidé je preferují zejména z důvodu nízké ceny a také z důvodu rychlé výstavby. Jelikož výrazně roste zájem o dřevostavby, roste také počet společností, které výstavbu tohoto typu bydlení provádí. Doporučujeme zejména firmu ORCAN GROUP, s. r. o., o které se na internetu dočtete v mnoha referencích a recenzích.

I když jsou dnes dřevostavby velmi oblíbeným stylem bydlení, přesto se jedná o obydlí, kolem kterého se točí řada otázek. Právě kvůli nezodpovězeným otázkám od dřevostaveb někteří lidé upouští. Zodpovězme si proto nejčastější otázky, které se dřevostaveb týkají.

Hoří dřevostavba rychleji než klasický zděný domek?

Jelikož jsou dřevostavby postavené logicky ze dřeva, většině lidem přijde na mysli otázka, zdali dřevostavby hoří rychleji než klasické zděné domky či je to jinak. Pravdou je, že hořlavost dřevostaveb je na stejné úrovni jak u klasických zděných domků. V minulosti došlo k řadě praktických testování, kdy se zjišťovala účinnost protipožárních opatření.

Sice je pravdou, že dřevo jako každý materiál začne hořet při určité teplotě. Na druhou stranu technická norma, kterou dřevostavby splňují, zajišťuje, že dřevěná konstrukce je požárně odolná.

Jsou dřevostavby více ohrožené plísněmi?

Do každé domácnosti se mohou dostat plísně, o tom není pochyb ani sporu. Jenže mnozí lidé se domnívají, že dřevostavby jsou na plísně náchylnější než klasické zděné domky. Jak to tedy je? Jak u dřevostaveb, tak u jiných (i klasicky zděných) domků platí, že pokud je stavba špatně navržená a nekvalitně provedená nebo nevhodně užívaná, plísně se mohou vyskytnout. Tudíž dřevostavby jsou plísněmi ohrožené naprosto stejně jako jiné typy obydlí. Záleží na samotné stavbě a samozřejmě také na správném užívání příbytku.

Pokud se obáváte o dřevokazné houby nebo červotoče, ty jsou jistým nebezpečím jenom v případě, že si necháte postavit dřevostavbu od amatéra, který nemá žádné zkušenosti s výstavbou tohoto typu příbytků.

Publikováno: 28. 04. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Alena Procházková