Varování – neudělejte při výběru obývací stěny chyby jako my!

Nedávno jsme dokončili rekonstrukci našeho bytu a nastala dlouho očekávaná fáze zařizování. Jako první jsme se vrhli na kuchyni a ložnici, protože bez nic se nedá fungovat. Jako třetí na řadu přišel obývací pokoj, který nám dal ve výsledku hodně zabrat. Mysleli jsme si, že bude stačit vybrat sedačku a k ní vhodnou stěnu. Jste stejného názoru? Pokud ano, doufám, že se z našich chyb poučíte.

Obývací stěna je pro nás až moc

S manželkou jsme založeni oba velmi prakticky. Proto jsme se při výběru nové obývákové stěny soustředili hodně na praktickou stránku. Nakonec byla naší volbou robustnější obývací stěna, která má jednu komodu, tři menší skříňky, 2 police a ještě k tomu skříňku závěsnou. Kvůli mnoha komponentům nám poměrně dlouho trvalo, než jsme jednotlivé kusy umístili do prostoru tak, aby nikde nepřekážely. Naší chybou bylo, že jsme si předem neudělali plánek a s rozmístěním si více nepohráli. Dnes bych to už udělal jinak, určitě bych vsadil na stěnu s míně díly, aby vše vypadlo celistvě. Pokud nemáte ve výběru obývací stěny jasno, doporučuji článek na IDnábytek.cz. Najdete zde praktické rady, kterými je dobré se při zařizování obývacího pokoje řídit. Naší druhou velkou chybou bylo, že jsme při výběru nevěnovali pozornost designu. Vybírali jsme stěnu a pohovku zvlášť. Výsledek nevypadá úplně nejhůře, ale kdybychom si uvědomili, že stačí jen o jeden stupeň tmavší hnědá a je to obrovský rozdíl, dali bychom si na to pozor. Nevyváženou barevnost naštěstí dokázala moje žene zamaskovat pomocí doplňků. Inspiraci našla na Nabytek-dnes.cz.

Kde mají kvalitní obývací stěny?

Poměrně dost nás zaskočilo, jak těžké je najít obchod, kde mají levné a přitom kvalitní obývací stěny. Téměř náhodou jsme na jeden narazili, a tak koupili moderní stěnu opravdu výhodně. Chcete také? Nakupte ZDE! Obchod má filtr, kde si nastavíte například barvu, materiál apod. a na základě toho vám obchod nabídne jen obývací sestavy, které vyhovují vašim kritériím. Mají dokonce dopravu zdarma a je možné si objednat výnos a montáž.

Publikováno: 02. 10. 2015 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Vybavení

Autor: Alena Procházková