Zrcadlové skříňky jako designový prvek

Jedním z pravidelných ranních rituálů snad každého člověk je pobyt v koupelně. Kromě nevyhnutelné hygieny v ní trávíme čas také zušlechťováním svého zevnějšku. A je jistě příjemné, když tento čas strávíme v místnosti, která v nás probudí pozitivní myšlenky a úsměv na tváři. Zařízení bytu či domu je pro mnoho lidí dnes důležitější, než tomu bylo v dobách minulých, kdy se hledělo především na funkčnost. Bylo to do velké míry dáno absolutním nedostatkem čehokoliv, o interiérových doplňcích či designových věcech ani nemluvě. Moderní doba však naštěstí přináší prakticky nepřeberné možnosti nejrůznějších doplňků, nábytků, světel atd. Jediným limitem je náš vkus. A peníze, samozřejmě. Pro koupelny to platí taktéž. S masivní výměnou umakartových jader přišla i obrovská poptávka pro nadstandardním vybavení koupelen. Z těch zmizly přísně funkcionalistické zrcadlové skříňky, které nahradily elegantní kousky, skýtající nejen praktičnost, ale také příjemný design. Jejich provedení dokáže vyhovět nárokům a představám každého uživatele – od jednoduchých, především funkčních skříněk, až po luxusní nábytek, který vtiskne koupelně punc „snobství“.

Posviťte si – zrcadlo s LED osvětlením

Pokud je vaše koupelna limitována prostorem, ve kterém není příliš možností na hru světla, nahlédněte do nabídky koupelnových studii s jasným cílem. Zrcadlo s LED osvětlením tento rébus vyřeší. Tlumené a teplé osvětlení koupelny tak doplníte praktickým řešením, které vám poskytne dostatek světla ve chvílích, kdy ho budete potřebovat a nemusíte přitom řešit zcela nový a samostatný světelný bod. Zrcadlo s integrovaným LED osvětlením je nejen praktické, ale mnohdy i velice efektní a perfektně doplní interiér koupelny.

Zrcadlo je samozřejmost

Ať už s osvětlením či bez, zrcadla jsou absolutní nevyhnutelností v každé koupelně. V luxusní i strohé. Volit bychom ho měli podle celkového zařízené a uspořádání tak, aby co nejvíc koupelnu opticky zvětšilo a zároveň nenarušilo útulnost celého prostoru. Trendem jsou větší zrcadla bez rámu, doplněná buď již zmíněným osvětlením nebo kosmetickou lupou. Pokud se rozhodnete vybírat zrcadlo do své koupelny, spíše, než trendy, berte v úvahu její velikost.

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková