Jak správně vybrat zahradní altán?

Nedílnou součástí zahrady by měl být i altánek. Proč se bez něj neobejdete ani vy? Protože vám poskytne soukromí a ochrání vás před nepříznivým počasím. Pokud rádi trávíte čas na čerstvém vzduchu, stoprocentně vám praktický přístřešek přijde vhod. A my vám prozradíme, proč si pořídit party stan!

Párty stan, nebo dřevěný altán?

Mít tak na zahradě krásný dřevěný altán… Ale co když nemáte po ruce několik desítek tisíc? Někomu zase nevyhovuje nutnost pravidelné údržby. A mimo jiné i spousta práce související s realizací altánu. V těchto ohledech je párty stan mnohem praktičtější. Levné párty stany stojí řádově několik tisíc korun a jejich obrovskou výhodou je mobilita. Konstrukci během pár minut složíte a kdykoliv ji můžete přesunout na druhý konec zahrady. Případně složit a uskladnit v garáži či ve sklepě. Párty stany jsou téměř bezúdržbové a stačí, když na konci sezóny osprchujete plášť a omyjete konstrukci vlhkým hadříkem.

Vyberte si správnou velikosti

K základním parametrům, na které byste se měli při výběru zahradního altánu zaměřit, jsou rozměry. Z logiky věci vyplývá, že by párty stan měl být „tak akorát“. Tedy ani malý, ani příliš velký. V praxi záleží na tom, pro kolik lidí je určen.

Jaký typ konstrukce?

Zahradní párty stany se vyrábí v různých provedeních a liší se designem i typem konstrukce. Klasické trubkové stany jsou o něco levnější, ale jejich stavba trvá déle. Praktičtější jsou nůžkové párty stany, které lze smontovat a demontovat během pár sekund. Rozdílů v kvalitě se bát nemusíte. Ať už si nakonec pořídíte trubkový nebo nůžkový stan, jeho životnost nezávisí na typu konstrukce, ale na použitých materiálech. Nesnažte se proto za každou cenu ušetřit a raději si připlaťte za kvalitní zahradní altán, který vám bude dobře sloužit po mnoho budoucích let.

Publikováno: 04. 03. 2016 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Procházková

Tagy: jak vybrat zahradní altán