Kdy je ten pravý čas na výměnu střešních oken?

Nedílnou součástí mnoha moderních rodinných domů a půdních bytových jednotek jsou střešní okna. Kvalita oken pak jednoznačně určuje celkovou hospodárnost, užitný komfort a pohodlí při obývání interiéru. U střešních oken se nepodvolujte k žádným kompromisním rozhodnutím na úkor snížení ceny. V porovnání s těmi klasickými musí odolat mnohem většímu zatížení a navíc vytvořit v podkrovní části domu příjemné klimatické podmínky k celoročnímu bydlení. Jak poznáte, že dosluhují a na koho se v případě potřeby obrátit?

Hlavní signály špatně fungujících střešních oken

Střešní okno musí především dokonale izolovat. V opačném případě se do interiéru může dostat voda, bude docházet k přehřívání a v zimě si o hospodárném vytápění můžete nechat vyprávět. Objevují-li se v okolí okna vlhké fleky, nebo se na stěnách začíná tvořit plíseň, tak je nejvyšší čas na renovaci či úplnou výměnu. Oddalování odborného zásahu celou problematiku jen prohlubuje. Dalším typickým signálem, který poukazuje na fakt, že renovace střešních oken klepe na dveře, je špatně fungující kování. Pokud je to i váš případ a máte se zavíráním nebo otevíráním oken problémy, nejdříve se poraďte s odborníky, zda nepostačí pouhé seřízení. Jestliže nikoliv, následovat by měla kompletní výměna střešních oken. Totéž nastává, jestliže v rámech oken zjistíte praskliny.

Společnost se specializací na odbornou renovaci střešních oken

Střešní okna jsou dosti specifická a vyplatí se najít si odbornou firmu na jejich výměnu. Společnost ROTO, vám na svých stránkách pomůže najít certifikovanou montážní firmu s mnohaletými zkušenostmi. Kované odborníky, pro které je výměna střešních oken hlavní pracovní náplň. Získáte tak jistotu maximální možné péče s adekvátními stavebními úpravami. ROTO monitoruje montážní certifikované firmy, které poskytují služby od výměny samotných oken až po kompletní renovaci starých oken a jejich nahrazení novými včetně vnitřního ostění. Kromě toho vám společnost ROTO nabídne náhradu starých oken od nejrůznějších výrobců nebo dodá okna na míru. V nabídce se nacházejí standardní plastová i dřevěná okna, uspokojení však nalezne i náročnější klientela, která hledá luxusní střešní okna s bezbarvým lakem, v barvě RAL či v atraktivním bílém provedení. Zároveň si můžete zvolit hned z několika typů zasklení. Na renovovaná střešní okna získáte záruční lhůtu v délce 15 let, která poskytuje ochranu před poškozením skel krupobitím.

Publikováno: 04. 08. 2021

Kategorie: rekonstrukce

Autor: Alena Procházková