Nemáte čas na pravidelnou závlahu trávníku? Pořiďte si automatický závlahový systém!

Zahrada je vizitkou každého domu a chcete-li, aby vaše bydlení působilo skvělým dojmem, budete se muset o exteriér řádně starat. Alfou a omegou přitom nejsou pestrobarevné záhonky, skalky a aleje stromů, ale trávník, který tvoří podstatnou část celkové plochy. Jenomže i péče o zelený koberec vyžaduje spoustu času, a to především s ohledem na pravidelné zavlažování. Naštěstí existuje efektivní řešení, které nachází využití také v městských parcích, fotbalových hřištích a dalších zatravněných plochách. Líbilo by se vám, kdyby se o pravidelnou porci vláhy postaral automatický závlahový systém? Automatický závlahový systém vypadá na první pohled poměrně jednoduše. Ve skutečnosti se skládá s obsáhlé soustavy prvků, bez kterých by nemohl být plně funkční. Jde o podzemní potrubí, ventily, filtry, postřikovače, elektrické rozvody a další komponenty, z nich je většina ukryta pod zemí.

Závlahový systém je inteligentní a nijak na zahradě nepřekáží

V tomto ohledu automatické zavlažování potěší každého, kdo si potrpí na dokonalý dojem zahrady a nechce, aby exteriér narušovala přítomnost součástek. Systém byl navržen tak, aby na zahradě nijak nepřekážel, a to ani opticky. Jednoduše si nastavíte dobu, kdy dojde k otevření ventilů a vysunutí ostřikovačů. K zavlažování však přesto dojde pouze v případě, že půda příjem vláhy skutečně vyžaduje. Míru vlhkosti hlídají automatická čidla, která velmi dobře rozpoznají, zda je vhodné zavlažování spustit, nebo naopak zablokovat.

Nechte si poradit od profesionálů

Aby automatické zavlažování zahrady fungovalo tak, jak má, je zapotřebí sáhnout po kvalitním systému. Nechcete-li šlápnout vedle, vsaďte na značkové systémy Hunter a Irimon, které pro vás realizují odborníci z firmy Zahrady Bula. Ti se zároveň postarají i o záruční a pozáruční servis. A bude-li zapotřebí, tak i o další zahradnické práce, na které nemáte čas a chuť. Více na www.zahrady-bula.cz.

Publikováno: 13. 08. 2015

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Procházková