Nepodceňujte sjednání kvalitního majetkového pojištění. Pojistit můžete dům či byt, ale nejen to

Majetkové pojištění nás napadne většinou v kombinaci s domem či bytem. Stále více lidí si však dnes běžně také pojistí domácnost. Pojištění majetku můžete využít ale v celé řadě dalších situací. V našem článku se podíváme proto také na to, co si můžete v rámci majetkového pojištění pojistit.

Co vlastně spadá do majetkového pojištění?

Pokud se jedná o majetek jako je dům či byt, zajímá nás ochrana především před přírodními živly, ale třeba také proti vloupání. V takovém případě nám dává majetkové pojištění jistotu, že při škodní události nepřijdeme o finanční prostředky. Je to taková jistota pro klidný spánek. Pojištění majetku však můžeme využít v celé řadě dalších situací. Pokud bychom si to měli shrnout, potom se týká těchto oblastí:
  • Domů, bytů a domácností
  • Obytných a kancelářských budov
  • Nahodilého poškození a odcizení
  • Prodloužené záruky
Ačkoliv u většiny lidí se v případě majetkového pojištění jedná nejčastěji o dům, byt či domácnost, můžete si samozřejmě pojistit třeba také prostory, kde pracujete, případně vybavení takových prostor. Obecně platí, že v případě majetkového pojištění si snažíme pojistit ten majetek, který pro nás má nějakou hodnotu. Může to tak být třeba i drahý mobilní telefon, případně notebook, které si pojistíme proti nechtěnému rozbití či odcizení.

Důležité jsou vždy podmínky

Předtím, než si půjdete něco pojistit, myslete na to, že na trhu je celá řada pojišťovacích produktů. Ty mohou mít také různé podmínky. Tyto podmínky byste si měli vždy dopředu prozkoumat. Pokud se podíváme například na ERGO pojišťovnu, tak ta nabízí pojištění nemovitosti velmi jednoduchou formou. Nejen že si můžete vše sjednat pohodlně online, ale stačí znát pouze m2 plochy dané nemovitosti. V ceně základní pojistky přitom už máte nadstandardní ochranu proti katastrofickým rizikům a zdarma získáte také pojištění občanské odpovědnosti.

Publikováno: 30. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Procházková