Praktické rady

Online nákupu nábytku se bát nemusíte. Dobře si však vyberte prodejce!

Nakupování přes internet je naprosto běžná záležitost. Ale jak je to s nábytkem? I tento specifický segment zboží zažívá obrovský rozmach a spousta lidí by už ani jinak nenakoupilo. Přesto má nákup nábytku online kromě výhody (které převažují) i drobná negativa. Pár tipů vám prozradíme v tomto článku.

K největším výhodám patří komfort a rychlost. U některých prodejců zároveň nízká cena. I kvalitní nábytek lze sehnat výrazně levněji přes internet než v kamenných obchodech. Nevýhoda je pak zřejmá – zboží si zákazník nemůže osahat a případně vyzkoušet.

Přesto nelze v souvislosti s prodejem nábytku hovořit o riziku. Vždyť od toho jsou uživatelské recenze. Před nákupem si můžete přečíst, jestli byli zákazníci s daným prodejcem spokojeni a v neposlední řadě i názory na konkrétní zboží. U renomovaných prodejců vždy nákup probíhá bez problémů. Mimo to lze využít zákonem stanovené lhůty 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodů.

K dalším výhodám nakupování nábytku přes internet patří neomezená otevírací doba. Usmyslíte-li si, že se pustíte do výběru sedací soupravy o půlnoci, nikdo vám bránit nebude. Díky detailním fotografiím si uděláte jasnou představu o tom, jak zboží vypadá a co od něj očekávat. Je dobré, když prodejce není skoupý ani na detailní popis.

A konečně zajištění dopravy za zvýhodněnou cenu nebo zcela zdarma. Dobrý prodejce nabízí komplexní služby včetně montáže nábytku doma u zákazníka. V případě nákupu postele vám jistě přijde vhod, že vám ji zaměstnanci kurýrní služby vynesou až do bytu.

Příkladem takového prodejce je renomovaný e-shop Nábytek-elegance.cz. Bohatá nabídka čítá nábytek všech kategorií, zboží je k mání za nízké ceny (často v akci) a v rámci komplexního servisu můžete využít nákup na splátky a odbornou montáž u vás doma. A při nákupu nad 9 999 Kč je doprava zcela zdarma!

Napište komentář