Při kvalitní a přesné strojírenské výrobě se neobejdete bez kalibrů

Kalibrování představuje důležitou oblast v problematice přesnosti výroby. Chcete-li mít jistotu, že produkce bude přesná a kvalitní, neobejdete se bez nutnosti kalibrace. Pro jednoduché a efektivní kalibrování jsou využívány nejrůznější, snadno dostupné kalibry. Ve strojírenském průmyslu se jedná například o válečkové kalibry, nastavovací kroužky nebo třmenové kalibry.

Kde kalibry pořídit?

Zajímá vás, kde byste si mohli kalibry pořídit? Navštívíte-li web kalibry.cz, určitě zde najdete to, co zrovna hledáte. V jejich nabídce jsou vám k dispozici válečkové kalibry, nastavovací kroužky, třmenové kalibry a nejrůznější závitové kalibry. Kalibry jsou zhotoveny z prvotřídních materiálů, jedná se standardně o kalenou ocel.

Využití jednotlivých typů kalibrů

Každý typ kalibru je využíván k jiným, konkrétním účelům. Podívejme se, na tři nejpoptávanější kalibry. Bude se jednat o válečkové kalibry, nastavovací kroužky a třmenové kalibry. Válečkové kalibry slouží pro kontrolu vnitřního průměru válcového otvoru obrobku. Kalibr má dvě strany, dobrou stranu a zmetkovou stranu. Dobrá strana musí vždy projít skrz celou díru bez užití násilí. Zmetková strana naopak nesmí jít vsunout do díry bez použití násilí. Třmenovými kalibry se kontroluje vnější průměr obrobku, například hřídele nebo čepu. I zde platí, že dobrá strana musí projít bez použití násilí a zmetková strana by projít neměla. Nastavovací kroužky se využívají pro nastavení dutinoměru při měření vnitřních válcových otvorů. Kroužky jsou k dispozici v patřičných rozsazích s určitou tolerancí. Ve strojírenství hraje přesnost obrovskou roli. Klasická měřidla pro tyto účely nelze v žádném případě využít. Jedinou jistotou jsou příslušné kalibry, které se zárukou kvality pořídíte u odborníků, na webu kalibry.cz!