Když hoří, jde o vteřiny. Životy zahraňují protipožární dveře

Hledáte způsob, jak minimalizovat rizika potenciálních hrozeb, které mohou nastat ve vašem obydlí? K těm nejčastějším patří požáry. Stejně jako k ostatním živelným událostem k nim dochází nečekaně a dopad může být fatální. Přesto se nabízí způsob, jak bydlení do značné míry zabezpečit. Jistě jistě již slyšeli o dveřích ve speciální úpravě – tzv. protipožárních dveřích. Ačkoliv si spousta lidí myslí, že jsou určeny především do nebytových prostorů, opak je pravdou. Stále častěji se objevují také i v bytových a rodinných domech.

Proč s pořízením ocelových dveří neváhat?

Požární dveře jsou nedílnou součástí frekventovaných budov, ale nachází uplatnění také ve sklepních prostorách, garážích, kotelnách a na dalších místech se zvýšeným rizikem požáru. V kritické situaci jde doslova o vteřiny a jsou to právě protipožární dveře, které mohou zachránit životy tím, že po dostatečně dlouhou dobu odolají působení ohně. K dalším výhodám patří kouřotěsnost a případně i zvuková izolace.

Jak vybrat vhodné protipožární dveře?

Sortiment dveří s protipožární ochranou je rozsáhlý a vybrat vhodný typ není snadné. Chcete-li mít jistotu, že za své peníze dostanete kvalitní řešení s požadovanými vlastnostmi, obraťte se na českého výrobce BB Kovo. Firma právem patří k tuzemské špičce a nabízí cenově dostupné ocelové dveře i komplexní služby v podobě dopravy, montáže a servisu. BB Kovo má v oblasti výroby protipožárních dveří dlouholeté zkušenosti. Na trhu je již od roku 1990 a může se pochlubit bohatými referencemi. Nabídka čítá jednokřídlé i dvoukřídlé dveře určené do vnitřních i venkovních prostorů. Odborníci z BB Kovo vám při výběru ochotně poradí a doporučí vhodné řešení. Informace o jednotlivých typech protipožárních dveří najdete na bbkovo.cz.

Publikováno: 15. 01. 2017 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková