Co byste měli vědět, než se pustíte do výběru sedací soupravy?

Pokud jste si první sedačku pořídili již před lety a řídili se především cenou, pravděpodobně jste si na ní příliš pohodlí neužili. Proto byste nyní neměli udělat stejnou chybu, jinak budete neuváženého nákupu opět litovat. V prvé řadě si položte otázku, zda ji skutečně potřebujete. Některé domácnosti se bez sedací soupravy dost dobře objedou, protože existuje množství alternativ (např. sedací pytle apod.). Odpovíte-li kladně, pokračujte ve čtení. Prozradíme vám základní tipy a doporučení.

K čemu vám sedací souprava poslouží?

Moderní sedací soupravy nachází využití i v jiných ohledech než na sezení. Rozkládací sedačky nahrazují postele, jiné typy zase nabízí spoustu úložného prostoru. Proto je vhodné popřemýšlet nad tím, zda od sedací soupravy vyžadujete „pouze“ komfort při relaxaci, nebo něco navíc.

Látka, nebo kůže?

Chcete sedačku, která působí luxusním dojmem, je odolná a nenáročná na čištění? Sáhněte hlouběji do kapsy a pořiďte si koženou. Volba mezi čalouněním však není černobílá. Obojí má specifické výhody a je jen na vás, čemu dáte přednost. Pro čalounění hovoří výrazně větší výběr a obvykle i výrazně nižší cena. Luxusní sedačky samozřejmě najdete v koženém i čalouněném provedení. Skvělou volbou jsou italské sedací soupravy, které nabízí kombinaci prvotřídní kvality, precizního zpracování a jedinečného designu.

Roli hraje volný prostor

Máte obrovský obývací pokoj, ve kterém se pravidelně schází spousta lidí? Pak si můžete dovolit velkou sestavu nebo rohovou pohovku. Případně populární variantu do tvaru U. Takový sedací nábytek působí v prostorných místnostech dobře, ale nikoliv ve stísněném obýváčku. Do toho je vhodná rozkládací dvojsedačka nebo trojsedačka, případně doplněná křesly. Máte v tom jasno? Kvalitní sedací soupravy italské výroby najdete na http://www.isedacky.cz.

Publikováno: 29. 11. 2016

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková