Zabouchnuté dveře nejsou nepřekonatelný problém. Ale jak si s nimi poradit?

Podobný problém řešil alespoň jednou za život téměř každý. Možná se to právě stalo i vám a googlujete tipy, jak se v dané situaci zachovat. Zabouchnuté dveře s klíčem uvnitř jsou bezesporu nepříjemné, ale nezbude vám, než zachovat klid a záležitost vyřešit. Nabízí se hned několik způsobů, o kterých se dočtete v následujících řádcích.

Přivolat na pomoc zámečníka

Proč si to komplikovat a riskovat, že dveře neopatrnou manipulací poškodíte? Zámečník má k dispozici potřebné nástroje, a navíc má s otevíráním zabouchnutých dveří bohaté zkušenosti. Zámečníci si zároveň poradí i se zaseknutým zámkem nebo zlomeným klíčem. Potíž může být v tom, že na profesionála nemáte kontakt. Případně nebude mít čas, což vyjde nastejno. Proto vám přijde vhod non stop služba, kterou provozuje společnost Záchranná technická služba. Působí v Praze a středních Čechách a zajišťuje kompletní havarijní servis. V ZTS působí nejen zámečnici, ale také odborníci z ostatních oborů. Kontakt se vyplatí mít po ruce - třeba vám přijde vhod také elektrikář, topenář nebo sklenář.

Obrátit se na hasiče

Se zabouchnutými dveřmi vám pomohou také hasiči, ovšem pouze v případě, že hrozí ohrožení vašeho bezpečí nebo bezpečí jiných osob. Hasiče můžete zavolat například tehdy, když za zabouchnutými dveřmi zůstane vaše malé dítě. Důvodem může být také rozpálená plotna, na které právě připravujete jídlo. Hasiče však rozhodně nevolejte zbytečně, zadělali byste si na problémy.

Otevřít dveře svépomocí

Na internetu je nespočet návodů, jak efektivně otevřít zabouchnuté dveře. Troufnete si na to? Umění otevírání zámků se angl. nazývá lockpicking. Otázkou je, zda máte k dispozici speciální nástroje a smíříte se s rizikem, že bez předchozích zkušeností zámek pravděpodobně nenávratně zničíte. Bezpečnější a mnohem levnější jsou zámečníci ze ZTS...

Publikováno: 17. 01. 2017

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková