Matrace a rošty – cesta ke zdravému spánku

Lehnout si do postele, zavřít oči a oddat se spánku. Takhle nějak to máme každý večer všichni. Vyspíme se ovšem vždycky dobře? Mnoho lidí trpí přerušovaným spánkem, rána jsou všechno možné jen ne svěží. Důvodem může být i špatný rošt nebo matrace.

Chrániče matrací prodlužují životnost

Pokud jste si jistí, že vaše matrace splňuje veškeré předpoklady k tomu, aby vám poskytla patřičný komfort a zaručila kvalitní spánek, měli byste se k ní chovat se všemi ohledy. Začít můžete tím, že ji nejen pravidelně vyvětráte, ale použijete také chrániče matrací. Ty jsou skvělým pomocníkem, který pomůže vaší matraci prodloužit životnost a zajistí tak její dlouholeté spolehlivé sloužení. Chrániče matrací jsou vesměs vyráběné z pratelných a lehkých materiálů, které jsou navíc antialergické. Jsou lehce snímatelné, k matraci se upevňují pomocí gumových úchytů na rozích. Díky svému provedení je sundáte a vyčistíte mnohem snadněji než samotný povlak matrace. Chrániče vytvářejí dostatečnou separační vrstvu mezi tělem a jádrem matrace a zlepšují komfort ležení.

Zvolte kvalitní lamelový rošt

Pro dobrý spánek je dalším předpokladem nejen matrace, ale také kvalitní lamelový rošt. Jeho provedení je důležité nejen pro správné usazení matrace, zásadní vliv má i na hlučnost při ležení. Starý vyvrzaný rošt vám klidný spánek rozhodně nepřinese, proto s jeho výměnou neváhejte. Rošt je vyrobený z dřevěných lamel, které jsou usazené do kaučukových pouzder. Ta jsou buď pevná, nebo výkyvní. Kvalitnější rošty mají v bederní oblasti vyztužené lamely, které páteři poskytují ještě větší oporu. Dokážou se přizpůsobit váze a tvaru těla a taktéž zajišťují optimální odvětrávání matrace.

Anatomický polštář jako správná tečka na konec

Anatomický polštář je dnes v ložnicích už poměrně samozřejmost. Pokud ho ještě nemáte, rychle to napravte. Rozdíl v kvalitě spánku bude markantní. Totiž, zatímco rošt s matrací se starají o celkovou oporu těla a páteře, anatomický polštář udrží v ideální poloze krk. Postará se tak o jeho správné uvolnění a dokonalou regeneraci. Když budete vybírat anatomický polštář, mějte v hledáčku zejména materiál. Ten by měl být z viskoelastické pěny, která se perfektně přizpůsobí tvaru vašeho krku.

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková