Ochrana majetku pomocí fotopasti na zvěř
Fotopast je zařízení, bez kterého se neobejde žádný moderní myslivec. Zároveň na něj nedají dopustit majitelé rekreačních objektů, protože tak neúnavného hlídače by člověk pohledal. Zařízení je natolik efektivní, že jej využívá také Policie ČR v rámci ochrany státních objektů. Tak proč byste si fotopast nemohli pořídit i vy?
Nenápadný fotoaparát s automatickým snímáním
Pokud jste ještě o fotopasti na zvěř neslyšeli, případně jen tušíte, že něco takového existuje, ale nemáte ani ponětí o tom, jak funguje, vězte, že jde o poměrně jednoduchý koncept. V podstatě jde o fotoaparát s čidlem, které reaguje na pohybující se objekty. V praxi to znamená následující: když se v lese před fotopastí prožene kanec, myslivec obratem obdrží snímek. V rámci ochrany majetku pak fotopast zachytí zloděje, díky čemuž ho bude možné identifikovat. Fotopast má kompaktní rozměry a při focení nevydává žádný zvuk, proto je při ochraně majetku tak efektivní. V případě důkladného zamaskování zloděj nemá šanci poznat, že se v objektu takové zařízení nachází. Praktické tipy jak maskovat fotopast najdete zde.Jak funguje fotopast s GSM modulem?
Rozhodnete-li se domácnost či rekreační objekt monitorovat pomocí fotopasti, měli byste sáhnout po modelu s GPS modulem. Právě ten totiž umožňuje, aby zařízení pořízené snímky či videosekvence odesílalo prostřednictvím SIM karty na mobilní telefon nebo e-mail. Služba sice není zadarmo, ale vyjde vás poměrně levně. Operátoři nabízí výhodné balíčky, v rámci kterých lze zasílat MMS za nízkou cenu. A pokud fotopast nezaznamená žádnou aktivitu, nepořídí snímky a nezaplatíte ani korunu. Další možností je SIM karta s internetovým připojením. Zaplatíte paušální poplatek, ale nikoliv za jednotlivé MMS. Dané řešení je však vhodné spíše na jiné účely než na ochranu majetku – třeba právě pro sledování zvěře v lese.Publikováno: 28. 03. 2018
Kategorie: Praktické rady